ecosalix.lt - ENERGIJOS TAUPYMO SPRENDIMAI PREKYBOS CENTRE

Raskite prekes pagal kategoriją:
Prekių katalogas


Kam reikalinga apšvietimo modernizacija?
  Finansinė nauda   Papildoma nauda

Paslaugos
  Pirminė konsultacija   Energijos suvartojimo analizė   Šviestuvo demonstracija   Darbas su projektu


ENERGIJOS TAUPYMO SPRENDIMAI PREKYBOS CENTRE


Šiuo metu prekybos centrai susiduria su vis didėjančia konkurencija, kainu karu ir nuolatine kova dėl kiekvieno pirkėjo. Todėl išlaidų mažinimas, pardavimų didinimas ir įkvėpiančios atmosferos pirkimams sukūrimas yra pagrindiniai šiuolaikinių prekybos centrų tikslai.

 

Kiekviena sutaupyta kilovatvalandė elektros energijos tiesiogiai didina Jūsų pelną.

 

Vienas iš efektyvesnių sprendimų norint sumažinti prekybos centro išlaidas yra senų lempų ar šviestuvų  pakeitimas ekonomiškais. Tai tikslinga ne tik dėl to, kad apšvietimas sudaro 25%  nuo visų išlaidų už elektros energiją, bet ir dėl to, kad šis sprendimas reikalauja palyginti mažų laiko bei piniginių investicijų, nei kitos galimos taupymo priemonės.  

 • Naujas apšvietimas suvartoja iki 50% mažiau elektros energijos.
 • Sumažėja apšvietimo priežiūros išlaidos, nes naujas apšvietimas patikimesnis ir jo tarnavimo  laikas yra gerokai ilgesnis.
 • Profesionalus prekių apšvietimas - realiai padidina pardavimus.
 • Įgaunamas pranašumas prieš konkurentus.
 • Sumažėja elektros energijos kainų kilimo įtaka verslui.
 • Netiesiogiai taupoma elektros energija, nes naujo apšvietimo mažesnė išskiriama šiluma, o tai sumažina oro kondicionavimo sistemos apkrovą.
 • Srovė sumažėja 3-5 kartus, kas leidžia sumažinti elektros energijos sistemos nuostolius ir taip taupyti elektros energiją.

Apšvietimo modernizacija atsiperka greičiau nei baigiasi garantinis laikotarpis.

Mes turime sprendimus kiekvienai prekybos salės zonai apšviesti. Modernizavus apšvietimą, ne tik iškart pradėsite taupyti lėšas, kurias skirdavote už elektros energiją,  bet ir padidinsite savo pardavimus.

 

 

1. Bendras prekybos centro apšvietimas

a)  Sutaupykite iki 50%  elektros energijos nekeičiant įrengtų šviestuvų


T5 sistema – tai adapteris leidžiantis greitai ir be didelių investicijų pakeisti šviestuvuose tradicines fluorescencinės T8/T10/T12 tipo lempas taupesnėmis T5 lempomis.

Tai pats pigiausias ir greičiausias būdas sutaupyti. Tokia investicija atsiperka greičiau nei per metus laiko, o pakeitimo darbų terminai patys trumpiausi.

 Priežastys, kodėl verta T8 (T10, T12) lempas pakeisti į T5 sistemas:

 • Lyginant su elektromagnetinėmis T8 (T10, T12) sistemomis, T5 sistema padės sutaupyti 40-50% elektros energijos, o kartu atitinkamai sumažins apšvietimo kaštus.
 • Nereikia keisti turimų šviestuvų, T5 sistema montuojama vietoj buvusių lempų.
 • Pasibaigus T5 lemputės tarnavimo laikui užtenka pakeisti tik lemputę.
 • Lengvas montavimas, toks pat, kaip keičiant perdegusią lempą. Nereikalauja didelių darbo sąnaudų vykdant ES direktyvos 2005/32/EC nuostatas.
 • Galios koeficientas padidėja nuo 0,5 (naudojant elektromagnetinius balastus) iki 0,98. Srovė sumažėja 3-5 kartus, kas leidžia sumažinti elektros energijos sistemos nuostolius ir taip taupyti elektros energiją.
 • T5 sistema pasileidžia iš karto be mirgėjimų, net esant žemai temperatūrai ar žemai įtampai.
 • Geresnis spalvos efektyvumas.
 • Aukštų dažnių elektroninis balastas, apsaugo akis nuo 50Hz šviesos mirgėjimo, kurį sukeldavo elektromagnetiniai balastai.
 • Nėra T8/T10/T12  elektromagnetinėmis sistemomis būdingo triukšmo.
 • Mažesnė T5 sistemos išskiriama šiluma - netiesiogiai taupoma elektros energija, nes sumažinama oro kondicionavimo sistemos apkrova.
 • T5 sistemos reflektorius nukreipia šviesą reikiama kryptimi ir taip pagerina sistemos efektyvumą, bei taupo daugiau elektros energijos.

b) Atnaujinkite apšvietimą panaudojant efektyvesnius šviestuvus

 

 

Išskaičiavus tikslų naujų šviestuvų išdėstymą galima sutaupyti iki 60% apšvietimui sunaudojamos elektros energijos. Be to yra galimybė išsirinkti tinkamiausius šviestuvus skirtingoms prekybos centro vietoms. Pagal savo galimybes galite rinktis T5 liuminesencinius arba LED šviestuvus.

Prekybos salėje apšvietimas privalo būti įjungtas nuo darbo pradžios iki pabaigos. Norint išvengti žmogiškojo faktoriaus, įrengite apšvietimo valdymą panaudojus programuojamą skaitmeninį laikrodinį jungiklį, kuris užtikrins automatinį įsijungimą ir išjungimą pagal nustatytą laiką. Taip apšvietimas nesuvartos elektros energijos daugiau kaip numatyta, nes tai jau nepriklausys nuo personalo veiksmų.

 

 

2. Akcentinis apšvietimas - PRIDĖKITE BLIZGESIO SAVO PREKĖMS

 

Akcentinis apšvietimas naudojamas vizualiniam patrauklumui, išskirtinom prekėm pabrėžti. Vaisiai ir daržovės besimaudantys akcentinio apšvietimo spinduliuose atrodo įpatingai šviežūs ir  patrauklūs Jūsų pirkėjams.

Mes siūlome aukštos kokybės LED akcentinius šviestuvus. Lyginant su įprastais metalo halogeno dujų halogenais, LED šviestuvai yra iki 60% ekonomiškesni ir tarnavimo laikas siekia net 40 000 valandų. LED akcentiniai šviestuvai parinkus atitinkamą šviesos spalvos temperatūrą suteiks patrauklią prekių išvaizdą ilgam laikui. Ne mažiau svarbu, kad galima pasirinkti apšvietimo kampą, taigi tas pats šviesos kiekis gali būti skirtingai išsklaidomas.

 

 3. Šaldytuvų ir šaldymo vitrinų apšvietimas

Atsižvelgiant į platų produktų asortimentą šaldymo vitrinose, prie jų visada gausu pirkėjų, todėl šaldymo vitrinos nusipelno išskirtinio dėmesio. Šaldymo vitrinom apšviesti yra sunaudojama iki 5% elektros energijos nuo bedro apšvietimo. Šiuo metu plačiai naudojamos liumenicencinės lempos prie žemų temperatūrų iki 65% energijos transformuoja šilumai, kas tampa papildoma našta šaldymo vitrinoms.

Šaldytuvų apšvietimui vietoj liuminescencinių lempų naudokite LED šviestuvus, nes LED šviestuvai išskiria žymiai mažiau šilumos lyginant su liuminescencine lempa, suvartojama mažiau elektros energijos ne tik apšvietimui, bet ir šaldymui. Esant žemesnei nei nei 0 °C aplinkos temperatūrai LED šviesos srautas padidėja iki 20%.

LED šviestuvai leis sutaupyti iki 62% elektros energijos. Panaudojus specialią optiką, šviesa bus paskirstyta tolygiai, o prekės  atrodys maksimaliai patrauklios .

 


 4. Sandėlių ir pagalbinių patalpų apšvietimas

Prekybos centro pagalbinėse patalpose vyksta nuolatinis darbas, čia darbo sauga yra pirmoje vietoje, todėl apšvietimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Nauji ekonomiški šviestuvai ne tik taupo elektros energiją, bet ir sukuria komfortabilesnę darbo aplinką, o tai gerina darbuotojų produktyvumą.

Sprendimai nereikalaujantys arba reikalaujantys mažų investicijų savininkui yra patys geriausi. Taigi, galima išjungiti šviestuvus kada jie nereikalingi arba įsirengti judesio ir būvio jutiklius. Šiuo atvėju elektros energiją taupysite, nes šviesa bus automatiškai valdoma pagal patalpų užimtumą.

 

5. Automobilių stovėjimo aikštelės apšvietimas

Automobilių stovėjimo aikštelė džniausiai ta vieta, kurią pirmiausiai pamato Jūsų klientai. Tinkamas apšvietimas sukuria komforto ir saugumo jausmą, išvengia tamsių zonų bei neakina vairuotojų.

 

6. Fasado apšvietimas

Kaip sakoma, niekada nebus antro šanso geram pirmam įspūdžiui sukurti. Būtent dėl to toks svarbus Jūsų pastato apšvietimas. Pastatai su apšviestais fasadais gerai įsiminami ir pritraukia dėmesį, pabrėžia pastato individualumą bei išskirtinumą, kas išskiria Jus iš kitų. Pastato apšvietimas - tai puikus būdas pabrėžti savo kompanijos įvaizdį. Norint išsiskirti konkurencinėje erdvėje panaudojant šiolaikiškas technologijas, galima ryškiai apšviesti įmonės logotipą ir pavadinimą. Siekiant pabrėžti savo pastato individualumą, panaudokite dinamiško apšvietimo efektą, keičiantį šviesos toną bei kryptį. Visa tai padės Jūsų pastatui išsiskirti iš kitų.


 

7. Šaldytuvai

Prekybos centro šaldymo sistemų optimizavimas gali sumažinti bendras elektros energijos sąnaudas net penktadaliu.

Vienas iš pirmųjų veiksmų, kurio reikėtų imtis turint atvirus šaldytuvus vitrinas – įrengti permatomas varstomas arba slankiojančias uždangas. Taip bus sumažinti begaliniai šaldymo nuostoliai, kurie atiduodami aplinkai, nes šalto oro nuostolis bus minimalus ir tik pirkėjui atidarius šaldytuvą. Tokiu būdu šaldytuvų kompresoriai dirbs žymiai trumpiau, o tai gerokai sumažins elektros energijos sąnaudas.

Atsinaujinkite naudojamas kombinuotas slėgio rėles, jei jų nėra – būtinai įsirenkite. Šaldymo sistema su kombinuota slėgio rėle sumažina metines elektros energijos sąnaudas iki 5% lyginant su fiksuoto slėgio šaldymo sistema.

 


8. Kiti sprendimai


Tiesiog išjunkite iš tinklo nenaudojamus elektros prietaisus.

 

Nustatykite kompiuterius miego režimui arba išjunkite, kai jie nenaudojami. Tipiškas stalinis kompiuteris, monitorius ir bendro naudojimo spausdintuvas naudoja apie 200 Wh. Galima įsirengti "Smart" maitinimo skirstytuvus  su įmontuotais būvio davikliais, kurie gali išjungti įjungtus prietaisus, pavyzdžiui, spausdintuvus ir monitorius, kai vartotojų nėra.

 

Išjunkite ventiliacijos sistemas kada jos nereikalingos, nedarbo metu sumažinkite oro kondicionavimą.

 

Pagalbinėse patalpose HVAC valdiklius nustatykite ant minimumo.

 

Kai kurie įrenginiai negali būti visiškai išjungti, bet galima juos nustatyti ant minimalaus lygio ir taip taupyti energiją.

 

Įpratinkite personalą laikas nuo laiko stebėti sanmazgus, nes dažnai pasitaiko atvėju, kai paliekamas neužsuktas vanduo arba vanduo bėga dėl maišytuvo gedimo. Nedelsiant informuokite atsakingus asmenius dėl remonto būtinybės.

 

Pasirūpinkite savo ventiliacine sistema. Ją būtina reguliariai valyti ir aptarnauti, kad būtų galima išvengti didelių papildomų apkrovų.

 

Su termometru patikrinkite  oro kondicionieriaus paimamo oro temperatūrą, po to  patikrinkite, išeinančią oro temperatūrą.  Jeigu temperatūrų skirtumas yra mažesnis nei 8 °C arba daugiau kaip 12 ° C, nedelsiant kvieskite licencijuotą specialistą patikrinti oro kondicionavimo sistemos. Oro filtrus keiskite kas mėnesį. Jie turėtų būti keičiami dažniau, jei ore yra daug kietųjų dalelių.

 

Kas ketvirtį tikrinkite kondensatoriaus spirales ar nėra susikaupusių šiukšlių. Kruopščiai nuplaukite spirales aušinimo sezono pradžioje arba pabaigoje.

 

Pakėlę ranką iki oro kanalų patikrinkite ar yra pakankamas oro srautas. Jei  oro srautas mažas, būtina kviesti licencijuotą techniką.

 

Pasirūpinkite tinkama supermarketo eksploatacija, t.y. kad Jūsų specialistai prižiūrintys objektą  pastoviai reguliuotų visas pastato sistemas, siekiant užtikrinti, kad jos veiktų tinkamai ir efektyviai. Tyrimai parodė, kad nuolat stebint pastato energetikos sistemas galima sumažinti sąskaitas už elektros energiją nuo 5 iki 10 proc. 

 

                     

 

Susisiekite su Mumis

 


 

 Populiariausi: UE50AU8072', T5 28w, UE50AU8072, ">)), ">)), ">)), ">)), ">)), ">)), ">)),